سفارش دلمه

اگر این بار برای پذیرایی مهمانی یا دورهمی دوستانه تان به دنبال فینگرفودی متفاوت هستید و می‌خواهید میز مزه فوق العاده جذابی را رقم بزنید و قصد دارید با طعم و مزه‌های مختلف مهمان‌های خود را سوپرایز کنید. پیشنهاد ما به شما سفارش دلمه از وب سایت مزبار است.

در ادامه مطلب درباره دلمه برگ مو و همچنین انواع فینگرفودهایی که می‌توانید در کنار آن میل کنید، توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

تاریخچه دلمه

کلمه دلمه (Dolma) به زبان ترکی یعنی «پر کردن»، دلمه یکی از غذاهای محبوب در دوره عثمانی بوده است که به صورت گرم و سرد سرو می‌شده است. دلمه را با انواع سبزیجات، میوه و برگ درخت انگور یا کلم تهیه می‌کنند. دستورالعمل دلمه بادمجان شکم پر در کتاب‌های آشپزی عربی در قرون وسطی یافت شده است. در یونان باستان، مردم برگ انجیر را با پنیر شیرین پر کرده و میل می‌کردند و آن را «تریون» نامیده بودند.

سابقه طبخ انواع دلمه در ایران به قرن هفدهم باز می‌گردد. در قرن نوزدهم و همچنین در دوره پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار، سرآشپزها طرز تهیه  دلمه های مختلفی از جمله دلمه برگ مو، کلم، بادمجان، سیب را ثبت نمودند. آن‌ها دلمه را با گوشت چرخ شده، برگ نعناع خرد شده، برنج و زعفران پر می‌کردند.

دلمه کلم پس از آن که چارلز دوازدهم، در جنگ پولتاوا از روس‌ها شکست خورد وارد کتاب‌های آشپزی سوئدی شد. در سال ۲۰۱۷، کشور آذربایجان دلمه را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو به ثبت رسانید.

قیمت دلمه

دلمه، غذایی است که از قدیم در ایران طبخ می‌شده است. دلمه به خاوریانه و منطقه‌های پیرامون آن مانند بالکان، قفقاز و آسیای مرکزی و همچنین کشورهای عربی تعلق دارد. در طول ماه‌های زمستان، کلم غذای اصلی کشاورزان در ایران و امپراطوری عثمانی بوده، که کم کم به بالکان سرایت کرد. یهودیان برگ مو و کلم را با گوشت رول می‌کردند، ولی از آن جا که گوشت گران بود، به جای گوشت از برنج و جو یا نان استفاده می‌نمودند. دستورالعمل طرز تهیه دلمه نسل به نسل منتقل شده است و در هر منطقه‌ای متفاوت طبخ می‌شود.

دلمه در ایران

دلمه یکی از غذاهای قدیمی و معروف در ایران است که طرفداران بسیاری دارد. البته دلمه فقط متعلق به ایران نیست و در بسیاری از کشورهای همسایه نیز تهیه می‌شود. ولی دلمه ایرانی طعم متفاوتی دارد. در ایران انواع دلمه با توجه به اقلیم، مواد مصرفی، شرایط مختلف  زندگی با روشی متفاوت تهیه می‌شود و تنوعی در طعم و عطر دلمه به وجود می‌آورد.

خرید-دلمه-آماده

دلمه فینگر فود ایرانی است که از پر شدن سبزیجات مختلف و با مخلوطی از گوشت چرخ شده، پیاز، سبزیجات معطر، ادویه، چاشنی‌های مختلف، حبوبات تهیه می‌شود. با توجه به تغییر فصول، در هر فصلی دلمه مربوط به آن بیشتر طبخ می‌شود. دلمه برگ مو که افراد بسیاری به آن علاقه دارند و جز دلمه‌های معروف در بین ایرانیان است، از پیچیده شدن مواد مخلوط در چند لایه از برگ جوان درخت انگور به دست می‌آید. دلمه برگ مو بیشتر در فصل بهار و اوایل تابستان تهیه می‌شود.

طرز تهیه دلمه، این غذای خوشمزه و محبوب را با شما مرور کردیم. ولی شاید برای شما سوالی پیش بیاید که در کنار دلمه چه غذایی می‌توانید میل کنید؟ یا اگر قرار است برای پذیرایی دلمه استفاده کنید، در کنار آن چه غذا یا دسری داشته باشید. در این راه مزبار شما را تنها نمی‌گذارد. پیشنهادهای مزبار را با فینگرفودهایی برای تولد بزرگسالان، جشن‌های سالگرد ازدواج یا حتی دورهمی‌های دوستانه از دست ندهید.

سفارش-دلمه

میز مزه ایرانی

قطعا دلمه یک فینگر فود خاص برای پذیرایی در مهمانی و دورهمی های محتلف است. اگر به دنبال یک پذیرایی ایرانی اما به صورت مدرن و شیک هستید پیشنهاد ما به شما انواع فینگر فود ایرانی برای پذیرایی در کنار دلمه برگ مو است.

کاناپه میرزا قاسمی

میرزاقاسمی بدون شک از پرطرفدار ترین مزه های ایرانی است که کمتر کسی میتواند دست رد به آن بزند. کاناپه میرزا قاسمی با ظاهر متفاوت و مدرن شده خود یک انتخاب جدید و جذاب برای پذیرایی روی میز مزه است.

کاناپه کشک و بادمجان

یکی از غذاهایی که می‌توانید بر روی میز مزه مهمانیتان قرار دهید و میز را لذیذ و ایرانی کنید، کاناپه کشک بادمجان است که برای سرو آن نیازی به نان ندارید، چون این فینگر فود ایرانی از یک لایه نان تشکیل شده که کشک بادمجان روی آن قرار گرفته است و می‌توانید به راحتی آن را بردارید و میل کنید.

فینگر-فود-ایرانی

سینی گریل میکس

مگر میشود حرف از پذیرایی به صورت ایرانی باشد و جایی برای کباب و جوجه کباب در نظر نگرفت؟ سینی گریل میکس مزبار شامل سه مدل جوجه مرینیت شده زعفرانی، ترش و لاری است که به صورت فینگر فودی در سیخ های مجزا همراه با شات های سبزیجات برای شما ارسال می شود تا این بار جوجه کباب را به صورتی مدرن و خاص پذیرایی کنید.

بهترین دلمه برگ مو را در تهران فقط با مزبار و در تمام فصول می‌توانید تجربه کنید. مزبار بهترین فینگرفودها را در شادترین لحظه‌های زندگیتان برای شما آماده می‌کند. با خرید دلمه آماده از مزبار میز پذیرایی متفاوت‌تر و زیباتری را رقم بزنید.

در این مقاله سعی کردیم درباره دلمه برگ مو، تاریخچه دلمه، دلمه در ایران و همچنین غذا و فینگرفودهایی که می‌توانید در کنار پذیرایی دلمه برگ مو داشته باشید توضیح دهیم. امیدواریم اطلاعات و پیشنهادات مفید و مطلوبی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

قیمت دلمه و انواع سینی‎ فینگر فود را در صفحات محصولات مزبار مشاهده نمایید. ما بهترین و با کیفیت‌ترین مزه‌ بار در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید